Vyberte stránku

Bow Lake – Kanada

Kanadské jezero Bow leží na stejnojmenné řece Bow ve Skalistých horách – Rockies, v národním parku Banff. Nad jezerem se tyčí několik velikánů. Nejblíže stojí kopec North Crowfoot Mountain s výškou 2663 metrů. Tento severní vrchol je součástí většího hřebene s nejvyšším bodem Crowfoot Mountain 3050 metrů.

Přes letní měsíce, kdy jej nepokrývá led a sníh, má jezero tyrkysově modrou barvu díky ledovcovému původu. Jako mnoho jiných kanadských jezer i toto slouží nejen turistům ke kochání se místní krásou, ale i k rekreačním účelům. Paddleboardisty na hladině potkáte i v těchto chladných dnech.

Na webu PeakVisitor si z pohodlí domova můžete prohlédnout okolní kopce a skalnaté štíty. Tato terénní mapa, doprovázená popisky, označuje vrcholy a jejich nadmořskou výšku. Třeba zjistíte informaci, že nejvyšší vrchol z masivu Crowfoot Mountain, na který koukáte v kalendáři, je schován mezi skalisky. Nijak nevyčnívá, naopak je nenápadný i přes svoji výšku 3050 metrů. Schovává se za menším vrcholem Crowfoot Mountain North, který je o téměř 400 metrů nižší.

Ohromnost a sílu zdejších hor umocňují mraky a nebesa. Do nich kámen pokradmu prorůstá. Pod tím vším se rozléhají husté kanadské lesy, šumící svým tajuplným životem. Občas se vše zahalí bílou a občas na vás vykoukne skála, les. Je jen na vás, zda hledíte vzhůru, či přímo do korun stromů.